Aktualności

Osiągnięcia z lat ubiegłych

30.12.2014 15:18

Strona w aktualizacji

Dobra praktyka - Słówka

13.12.2014 01:15

Każdego dnia po pierwszej godzinie lekcyjnej o 8.45 uczniowie, nauczyciele i siostry salezjanki gromadzą się na  porannym słówku.

Krótkie spotkanie rozpoczyna się wspólnym śpiewem, animowanym przez uzdolnionych muzycznie nauczycieliJ oraz  uczniów klasy VI. Nie brakuje gitar, bębnów, chórków  i solistów !

Dobra praktyka - Rekolekcje

13.12.2014 01:14

Piękną cechą naszej salezjańskiej placówki jest stworzenie rodzinnego klimatu dla wzrostu i rozwoju dzieci. Wspólnota wychowawcza troszczy się nie tylko  o kwestie dydaktyczne i pedagogiczne, ale też (a może przede wszystkim !)
o rozwój duchowy .

Każdego roku organizowane są w szkole trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów. Nie brakuje wspólnego śpiewu, konferencji, modlitwy, drogi krzyżowej, a przede wszystkim sakramentów: pokuty i Eucharystii.

Dobra praktyka - Kiermasz świąteczny

13.12.2014 01:11

Jedną z wielu pięknych inicjatyw podejmowanych w naszej szkole przez Radę Rodziców jest kiermasz świąteczny.

Każdego roku wszyscy Rodzice przygotowują bożonarodzeniowe smakołyki: pierniczki, ryby, sałatki, pierogi, bigos i inne specjały. W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie świeżutkie, domowe potrawy sprzedawane są po południu w szkole. W ten sposób Rada Rodziców gromadzi dodatkowe środki przeznaczone na potrzeby dzieci. Zapach pierników i bigosu nikomu nie pozwala przejść obojętnie obok apetycznych stoisk!

Dobra praktyka - Pielgrzymka zawierzenia

13.12.2014 01:04

Każdego roku szkolnego we wrześniu cała wspólnota wychowawcza, dzieci, rodzice, siostry, nauczyciele, pracownicy szkoły, pielgrzymują do Maryi Wspomożycielki zawierzając jej rodziny. Od początku istnienia szkoły pielgrzymowaliśmy do Matemblewa,  Swarzewa, Sianowa, Trąbek Wielkich, Oliwy.

[1]       «       40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 4546       »       [46]


INFORMACJE DLA RODZICÓW

Przypomnienie!! 18 maja 2022 r zapraszamy na konsultacje. W klasach ósmych - zerania rodziców ZAPRASZAMY

Proszę o doostarczenia do sekretariatu szkoły wymaganych dokumentów dziecka przyjetego do klasy pierwszej w roku...