AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano: 18.11.2022

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

 

Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Dzieci wzięły udział w akademii, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski. Zgromadzeni na sali z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno - muzycznego przygotowanego pod kierunkiem p. Anety Romanewicz z pomocą p. Michała Dzidy oraz s. Izy Wesołowskiej.

 

 


INFORMACJE DLA RODZICÓW

Organizacja rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024 w dniu 4 września 2023 r.       klasy IV -...

RODZINNA DROGA KRZYŻOWA na Kalwarii Wejherowskiej Serdecznie zapraszamy całą społeczność naszej szkoły i przedszkola 11...