Wiązanka Przełożonego Generalnego na rok 2023 - “JAKO ZACZYN WE WSPÓŁCZESNEJ RODZINIE LUDZKIEJ. Świecki wymiar Rodziny Księdza Bosko”

Dodano: 08.02.2023

Przełożony Generalny Towarzystwa św. Franciszka Salezego ks. Ángel Fernández Artime SDB, zaprezentował treść Wiązanki na 2023 rok:

“JAKO ZACZYN WE WSPÓŁCZESNEJ RODZINIE LUDZKIEJ. Świecki wymiar Rodziny Księdza Bosko”

 

 
 

Wiązanka na ten rok koncentruje się na świeckich i ich roli w Rodzinie Salezjańskiej, jako budowniczych Królestwa Bożego w służbie bliźniemu – kimkolwiek by on nie był w wielkiej rodzinie ludzkiej. Jest to zresztą temat doskonale harmonizujący z czasem, w którym Kościół przeżywa, odkrywa na nowo swój wymiar synodalny, jako ludu kroczącego razem. I nie jest przypadkiem, że Przełożony Generalny potwierdza ten fakt już na wstępie swojego przesłania: “Bycie razem jako lud Boży (laós = lud, skąd wywodzi się termin laik, tj. członek ludu) dla dobra młodych ludzi od wschodu do zachodu kuli ziemskiej, od południa do północy, jest w pełni zgodne z tym, czego Kościół uporczywie domaga się od dawna i czego nasz podzielony świat coraz bardziej potrzebuje”

Ks. Ángel Fernández Artime SDB, Przełożony Generalny

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją 

Wiązanki 2023

https://www.youtube.com/watch?v=mCWYdm2XvlM&list=PL6Ly5Pu2EbG5x-QOyJC9YIZokZUSgUfBE&index=14

 


INFORMACJE DLA RODZICÓW

Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu dla nauczycieli „Sprawiedliwi z Markowej”   Dnia 29...

Organizacja rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024 w dniu 4 września 2023 r.       klasy IV -...