Wiązanka Przełożonego Generalnego na rok 2021 - Ożywia nas nadzieja: "Oto czynię wszystko nowe" (Ap 21,5)

Dodano: 15.01.2021

Przełożony Generalny Towarzystwa św. Franciszka Salezego ks. Ángel Fernández Artime SDB, zaprezentował treść Wiązanki na 2021 rok:

Ożywia nas nadzieja: «Oto czynię wszystko nowe» (Ap 21,5) 
 

W każdej części świata, niezależnie od kraju czy religii, „obraz minionego roku”, jaki wyrył się w pamięci, będzie się łączyć z człowiekiem w podeszłym wieku, ubranym na biało, samotnym na pustym Placu Świętego Piotra w Rzymie w deszczowe popołudnie, przed zachodem słońca w dniu 27 marca 2020 roku. Tym człowiekiem był Papież Franciszek, który nigdy przedtem nie był tak osamotniony w czasie modlitwy, jednocześnie ciesząc się towarzystwem całej ludzkości. Tym gestem przypomniał naszemu światu, który tworzą różne grupy etniczne, kultury, narody i religie, że Bóg jest w stanie przemienić w dobro nawet najbardziej katastrofalną i bolesną rzeczywistość. I zachęcił nas, abyśmy ze współczuciem spojrzeli na naszą słabą wiarę.   

To, co przeżyliśmy w ostatnich jedenastu miesiącach, niewątpliwie jest dla nas wyzwaniem, którego nie możemy lekceważyć, jakby się nic nie stało i już wszystko minęło, dlatego:

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją 

Wiązanki 2021

https://www.youtube.com/watch?v=5Gwg8wxn5dA


INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice, zapraszamy do udziału w adwantowych zamyśleniach dla małżeństw. Cykl spotkań jest organizowany online przez...

SŁOWO WPROWADZENIA Zapraszamy do włączenia się w „PROJEKTY NADZIEI”, propozycję przygotowaną przez Siostry...