Festyn rodzinny

Dodano: 18.06.2024

 Dnia 15.06.2024 r. na terenie naszej szkoły odbył się doroczny Festyn Rodzinny zorganizowany przez Siostry Salezjanki oraz członków rady rodziców szkoły i przedszkola.

            Na długo wyczekiwanej imprezie plenerowej panowała rodzinna atmosfera. Organizatorzy i prowadzący przygotowali moc atrakcji. Gwoździem programu było przedstawienie „Śpiąca Królewna” przygotowane przez rodziców, uczniów i przedszkolaków dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja ikony bł. Rodziny Ulmów napisana przez p. Henrykę Negowską i dzieci uczęszczające na świetlicę. Rodzice i dzieci chętnie brali udział w turnieju piłki siatkowej, piłki nożnej i Wielkim Turnieju Piłki Nożnej – Ojcowie dzieci z przedszkola vs. Ojcowie dzieci ze szkoły o puchar przechodni, które wzbudziły wiele emocji. Ponadto Dzieci mogły brać udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych, malowaniu twarzy, malowaniu na streczu, pokazie doświadczeń chemiczno-fizycznych czy pokazie talentów. Była loteria fantowa, wystawa ikon pisanych przez dzieci naszej szkoły. Nie zabrakło stanowisk z ciastem i kawą, grilla na którym rodzice smażyli kiełbaski, karkówkę i kaszankę, można było spróbować doskonałego bigosu. Hitem okazało się stanowisko z popcornem i watą cukrową, do którego cały czas była najdłuższa kolejka. Jeden z fundatorów ufundował lody dla wszystkich dzieci. Sponsorzy ufundowali wiele nagród – vouchery do Parku Ewolucji w Sławutówku, do Lemur Parku w Rumi. Można było wylosować vouchery do rumskich pizzerii, wygrać bon do lodziarni czy palarni kawy. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną podzielone i przeznaczone – w przedszkolu na wymianę oświetlenia w szatni; w szkole – na założenie rolet zewnętrznych w sali od strony południowej.         

            Bogaty program, obecność dzieci ze szkoły i przedszkola, ich rodziców, dziadków, a także absolwentów oraz doskonała pogoda i rodzinna atmosfera sprawiły, że boisko szkolne i place zabaw cały czas wypełniały radosne okrzyki. To był wspaniały dzień, czas pełen miłości budujący wspólnotę braterską.

 


INFORMACJE DLA RODZICÓW

Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu dla nauczycieli „Sprawiedliwi z Markowej”   Dnia 29...

Organizacja rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024 w dniu 4 września 2023 r.       klasy IV -...