Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dodano: 22.11.2022

Za nami obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, które to święto przypada 1. października. W naszej szkole świętowaliśmy jeszcze na długo przed, tworząc kartki z życzeniami dla pracowników instytucji muzycznych naszego regionu. Otrzymaliśmy podziękowania między innymi z Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Wspólnie z nauczycielką przyrody, Katarzyną Mirek, zorganizowaliśmy konkurs dla klas 4-8 na najciekawszy EKO - INSTRUMENT, w którym ocenialiśmy zarówno ilość i pomysłowość wykorzystanych odpadów, jak i możliwość gry na danym prototypie. Z kolei uczniowie klas 1-3 wzięły w konkursie na Królową i Króla Dnia Muzyki, którego celem było przygotowanie muzycznego stroju. Szkolne korytarze zamieniły się w prawdziwą rewię mody. Lekcje muzyki i godziny wychowawcze spędzono na pałaszowaniu pysznych muzycznych babeczek. Dlaczego muzycznych? Każda z nich ozdobiona była muzycznym znakiem, którego odgadnięcie było warunkiem zdobycia ciastka. Całe mnóstwo radości i lekcja muzyki w jednym. Podczas dużej przerwy s. Izabela Wesołowska wraz z członkiniami koła tanecznego z klasy 8, zorganizowały taneczny flashmob. Muzyka pełni różne role: możemy jej słuchać, tańczyć do niej, być poddawani jej terpautycznej funkcji, budować nastrój i tak dalej. Zwieńczeniem obchodów Dnia Muzyki w naszej szkole był koncert „Muzyka świata”, którego wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Podróżowaliśmy przez kontynenty i wsłuchiwaliśmy się w różnorodność muzyczną ziemskiego globu. Na zakończenie uczennice klasy 7 rozdały najmłodszym słuchaczom instrumenty perkusyjne i wspólnie wykonaliśmy afrykańską pieśń „Siyahamba”, mówiącą o życiu w świetle Boga.

Piękny to był dzień!

Dziękujemy za pomoc w organizacji:

Pani Beacie Gowińskiej

Panu Markowi Potrykus

Panu Michałowi Dzida

oraz za udzielone wsparcie Siostrze Dyrektor Dorocie Polniak.


INFORMACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców na konsultacje z nauczycielami, które odbęda się dnia 16 listopada 2022 w...

Drodzy Uczniowie samorząd uczniowski organizuje Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się  w najbliższy czwartek...