Matka Mazzarello

Dodano: 14.05.2019

Co wspólnego mają św.. Maria Dominika Mazzarello i papież Franciszek ?  - Buty !

Z wyprzedzeniem kalendarza, bo już 10 maja  obchodziliśmy w naszej szkole  Uroczystość świętej Marii Dominiki Mazzarello .

Przychodzący na  słówko do sali gimnastycznej uczniowie ze zdziwieniem patrzyli na przygotowaną dekorację   :   but -  taki mocny, solidny, wytrzymały traper , taki do chodzenia po górach, do wspinania  się na szczyty .... a wokół niego takie słowa :  wytrwałość, wierność, odwaga , radość cierpliwość, modlitwa, pokora ,    przyjaźń .....

                                                                                                                              

Wkrótce się wszystko wyjaśniło. S. Leokadia przywołała  słowa papieża Franciszka  skierowane do młodych całego świata w Roku  światowych Dni Młodzieży w Krakowie : „ Wstańcie z kanapy, załóżcie mocne, solidne buty i wyruszamy ....... „

S. Justyna  przedstawiła  owoc refleksji klas starszych nad fragmentem filmu o św. Marii Dominice Mazzarello. Jako nastolatka Maria Dominika poprosiła ojca, aby zabrał ją na jarmark i tam kupiła sobie piękne , błyszczące lakierem buty. Wyglądała w nich wspaniale, cieszyła się. Ale wystarczyło jedno spojrzenie ks. Pestarino, aby zrozumiała, że kupując te buty zaspokoiła swoją próżność, a przecież Jezus powołał ją do świętości. Smarując tłuszczem zniszczyła zewnętrzne piękno butów. Ale to nie wszystko .... to wydarzenie zapoczątkowało w niej przemianę umysłu w myśleniu o sobie, o innych .... W innych butach , w butach pokory , odwagi , wierności, wytrwałości ... wyruszyła

Słówko zakończyliśmy wspólną modlitwą do Marii Dominiki, „o dobry wybór butów na drogę do świętości.

13 maja – w święto Marii Dominiki uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii ku Jej czci w naszym parafialnym kościele. Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych uczniów . Podjęli się oni zadania animacji śpiewu i  wykonali to na 6+. 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Rodzice i Opiekunowie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych/ oddziałów gimnazjalnych...